Minioriešok

utorok 29. septembra 2020 o 9.00 h

Elektrárňa Piešťany, Staničná 51

V rámci festivalových podujatí sme pripravili prezentáciu animovaných rozprávok RTVS pre najmenších – Drobci a Websterovci.
Rodinnú animovanú komédiu režisérky Kataríny Kerekesovej, Websterovci, o viacgeneračnej pavúčej rodinke, ktorá si spokojne nažíva vo výťahovej strojovni, poznajú nielen filmoví a televízni diváci (Websterovci sa im predstavili i vo forme večerníčkového seriálu), ale aj malí čitatelia. Svoj hlas Websterovcom prepožičali vynikajúci herci Boris Farkaš, Richard Stanke, Zuzana Porubjaková, Oľga Belešová, Kamil Kollárik, Henrieta Mičkovicová. Websterovci získali ocenenie Slovenskej filmovej a televíznej akadémie – Najlepší slovenský animovaný film 2017.
Animovaný večerníčkový seriál pre predškolákov, Drobci, o dvoch malých bratoch a ich dobrodružstvách má za sebou dve úspešné série. Tvorcami seriálu sú režisér Michal Struss, scenáristi Juraj Raýman a Vanda Raýmanová, hudobník Michal Novinski a herečka Petra Polnišová. Drobcov už mali možnosť vidieť nielen diváci zo Slovenska, ale i z Čiech či Slovinska. Ich príbehy vyšli aj v knižnej forme vďaka vydavateľstvu Slovart.